Co robić po urodzeniu dziecka

1

Dlatego nie powinieneś nalegać na swoją decyzję, ale po prostu uczciwie wyrażaj swoją niepewność co do poprawności jej decyzji. I podziel się swoją opinią. Jeśli trudno jest znaleźć właściwe i właściwe wyjście, lepiej skonsultować się z psychologiem.

Co robić po urodzeniu dziecka.

Jeśli dziewczyna zdecydowała się na poród, rodzice nie powinni narzucać jej zasad dotyczących późniejszego życia: „Jeśli rodzisz, sam będziesz opiekować się dzieckiem, bez tańca i koleżanek!”. Nie możesz być tak kategoryczny, położyć kres życiu osobistemu dziewczyny.

Tak się składa, że ​​rodzice obawiają się możliwej opieki nad noworodkiem i porzucenia życiowych fundamentów. Muszą jednak pamiętać, że są również odpowiedzialni za działania swojego małego dziecka. Ale trzeba dzielić odpowiedzialność między tobą a młodą matką.

Nie buduj ograniczeń w formie kar, lecz raczej udzielaj poprawnych porad i zapisuj je na kursach dla młodych matek. Komunikując się w tym środowisku, otrzyma ważne doświadczenie i wsparcie psychologiczne, z którego w późniejszym okresie stanie się łatwiej.

Budowanie przyszłej relacji.

Po porodzie lub aborcji rodzice muszą być przygotowani na nowy związek z córką, ponieważ stanie się ona dorosłym, który doświadczył pierwszych trudności w życiu. I nie będzie tą samą małą dziewczynką.

Nie należy go codziennie wycinać, wykładając o właściwym zachowaniu i kontrolując każde jego wyjście na ulicę. Wszystko to doprowadzi do wzajemnych obelg i nerwic. Potrafi ponownie „wejść na tę samą prowizję”, ale to jest jej życie i nie da się od tego uciec. I od popełniania błędów nikt nie jest ubezpieczony.

Zwyczaje zakupowe, dzieci uczą się od swoich rodziców. Podczas wspólnych zakupów rodzice dzielą się swoimi doświadczeniami. Wchodząc do sklepu, dziecko, nie wiedząc o niepowodzeniach rodzicielskich i nie mając pojęcia o „koszcie”, drogich i tanich towarach, a także o wskaźnikach jakości do ceny, rzuci wszystko na wózek, który przyciągnął lub po prostu podszedł.