Aby dziecko mogło zrozumieć zasady zakupów

2

Jak nauczyć dziecko, jak wydawać pieniądze poprawnie?

Aby dziecko mogło zrozumieć zasady zakupów i dowiedzieć się więcej o pieniądzach, rodzice muszą o tym porozmawiać na przykładach.

Przed zapłaceniem za towar, rodzic musi podać cenę, jaką dziecko dziecko zakupiło, i zapytać, za co go kupił i czy jest warte swojej ceny. Konieczne jest nauczenie dziecka myślenia przed podjęciem czegoś z półki sklepowej. Dziecko powinno wiedzieć, że posiadanie pełnego portfela pieniędzy lub kart kredytowych wypełnionych finansami nie może służyć za powód do robienia zakupów, szczególnie w przypadku osób pochopnych.

Kiedy rodzice mają dziecko, mogą omawiać duże zakupy, planować wakacje lub podejmować decyzję o wydatkowaniu pieniędzy na niezbędne przedmioty i rzeczy.

Starsze dzieci, na prośbę rodziców, mogą przeszukiwać online pod kątem opłacalnych zakupów, analizując związek między jakością a ceną.

Aby nauczyć się i ćwiczyć, dziecko potrzebuje kieszonkowego. Nie trzeba wydawać dziecku kieszonkowego w odniesieniu do wyników. Niemożliwe jest pozbawienie dziecka finansowania z powodu niewłaściwego postępowania. W końcu dziecko, bez względu na wszystko, musi nauczyć się poprawnie komunikować z pieniędzmi.

Ponadto nie należy mylić rodziców z kieszonkowymi, które dziecko może wydać według własnego uznania, z pieniędzmi wydanymi na lunch lub przekąskę.

Jako dobry przykład, historia jednej rodziny może służyć, gdy dziecko z 2. klasy otrzymywało określoną kwotę kieszonkowego za każdy tydzień. Ojciec nie odstąpił od swoich zasad i nie wydał dodatkowych funduszy, jeśli pieniądze zostały szybko wydane, a pod koniec miesiąca poprosił o raport na temat wydanych finansów. Następnie odbyła się dyskusja na temat ekonomii jej wydatków.

Mój ojciec uwielbiał opowiadać synowi historie słynnych bankierów i biznesmenów, którzy byli w stanie zarobić wielki kapitał, nie mając wiele majątku w rodzinie rodziców.

Po chwili dziecko nauczyło się właściwie rozumieć stratę pieniędzy, a po wejściu na uniwersytet zaczął zarabiać pieniądze w banku.

Rodzice, nauczywszy syna właściwego obchodzenia się z pieniędzmi, zainteresowali go i pomogli mu w wyborze przyszłego zawodu, także w odniesieniu do pieniędzy.